yamans inşaat
yamans inşaat
yamans inşaat

Başkanın Mesajı

Kep, bere, kalpak, fötr… Erkeğin baş tacı, en değerli aksesuarı, örnek aldığı kahramanın alamet-i farikası... Şapkayla başlar erkek çocuğun büyüme macerası. Kimi zaman itfaiye, polis kaskı olur, kimi zamansa dondurmacı külahı, asker kepi... Seçilen ne ise, belki de çocuğun kaderi, mesleği, geleceği… Benim ilk tanıştığım şapka ise babamın sabah evden çıkarken yanına aldığı baret, nam-ı diğer ‘hayal’ inşa ettiği sihirli beresi. Benim masallarım ise babamla mimarlık ve mühendisliğe dair yaptığımız uzun sohbetlerdi ki o sohbetler çocukluğumun kaygısız akşamlarının en keyifli saatleriydi. Gelecek geçmiş üzerine kurulmuş; büyüyünce anladım ki başarımın bu sihri masallarda saklıymış.

Derler ki; mimar her şey hakkında bir şey, mühendis bir şey hakkında her şeyi bilendir. Ben de hem mimar hem de inşaat mühendisi bir babanın oğlu olarak, inşa edeceğim hayallere temelden girerek önce Fen Lisesini, sonra da Yıldız Teknik Üniversitesi’ni kazanarak inşaat sektörüne adım attım. Hedef belliydi; İnşaat mühendisi olabilmek… İnşa edilebilecek hayallere, yaratılacak yerlere ilişkin tenkil bilgileri daha okul sıralarındayken çalışma hayatına atılarak edindiğim tecrübe ile birleştirerek; profesyonel meslek hayatına genç yaşta hızlı bir giriş yaptım. Sonrasında ise çocukluk masallarıyla doğan köklü eğitim, deneyim, sonsuz çalışma azmi ile şekillenen ve masalların gerçeğe dönüşmesi için kurulan ‘YAMANS’ sektöre merhaba dedi.

‘YAMANS’, inşaat ve diğer sektörlerdeki mevcut eksiklik ve sorunların farkındalığı ve bunların en kısa sürede giderilmesi gayesiyle sektörde çok hızlı bir giriş yaparak yurt içi ve uluslararası kurumsal yapısı ve sağlam finansman kaynakları ile çağdaş yönetim anlayışını birleştirerek sektörün bir adım önünde olmayı hedeflemiştir.

YAMANS ŞİRKETLER GRUBU'nun başarı sırrı; düstur olarak benimsediği iş disiplinini koruyarak insan kaynaklarını en verimli bir biçimde yöneterek önce doğru projelendirmeyi sağlamak, sonrasında da buna uygun organizasyon ve idari-teknik yapıyı kurarak iş programına uygun zamanda işi teslim etmektir. Bu çalışma prensipleri dahilinde, tüm dünyada hızla yenilenen teknolojiyi takip ederek teknik imkanların en güncel halini kullanmak ve iş bitiminden sonra dahi teknik destek hizmeti sunmaya devam etmek ‘YAMANS’ı diğer firmalar arasında farklı kılan, öne çıkaran ve en az bir adım önde olmasını sağlayan faktörlerden sayılmaktadır.

Bugün yapmış ve yapmakta olduğumuz tüm işlerde, gerçekleştirdiğimiz tüm projelerde hizmet verdiğimiz müşteriler ile işlerini yaptığımız değerli iş ortaklarımızın bize referans olmaları, ileride gerçekleştirmeyi hedeflediğimiz yeni projelerde motivasyon ve gurur kaynağıdır.

Hayallerinizi inşa etmek dileğiyle.

H.Nadir YAMAN